• özlemek

  .
  " eğer birini gerçekten özlüyorsanız bunu doğru ifade edebilecek cümleleri saatlerce arasanız bile yazacak hiçbir şey bulamazsınız. çok, pek çok, en çok diye devam eden cümleler birer ölçü ifade ederler ve bunların daha çoğu da hep mümkündür. ama gerçekten özlüyorsanız söyleyebileceğiniz hiçbir şey yoktur.

  öfke, kızgınlık, kavgalar. birer birer kaybolurlar ve geriye sadece o kalır. bu sevgiden beslenen ama zamanla onun bile ötesine geçen bir duygudur. tarifi mümkün olmayan ancak etkilerine bakarak gücünü hissedebileceğiniz bir his. yumruk gibi takılıp kalır boğazınıza, her yerde sizinle beraberdir. bundan kurtulmak için çabalar durursunuz ama nafile. zaman zaman unutturur kendisini, geçer gibi olur. sevimli bir çocuk bakışı, arkadaşlarla içilen bir kaç bardak rakı, günlük hayatın sıradan koşuşturmaları bazen o hissin üstünü örter gibi olur. unutmazsınız ama, alıştığınızı zannedersiniz. ve yalancı bir rahatlamaya doğru kayar bünyeniz.

  ama sonunda, özellikle yalnız olduğunuz bir an gerçek çırılçıplak dikiliverir karşınıza. özlüyorsunuzdur işte, bütün o yalancı rahatlamalarınız illüzyondan başka bir şey değildir. küçücük bir şeyle kol kola çıkar karşınıza ve ruhunuzu yeniden kanatıverir o his. bazen bir eşya, bazen bir şarkı, ya da telefonunuzun titreşivermesi. zaman mekan tanımaz. ve böyle zamanlarda insanın en zavallı halini yaşarsınız. çaresizsinizdir, uzaklaşmak istersiniz neredeyseniz, gülümsemeye çalışırsınız ama yüzünüzdeki tebessüm yeni boyanmış beyaz bir duvarda öldürülen sivrisineğin kalıntısı gibi iğreti durur.

  vicdan azabı gibi dolaşırsınız insanların arasında. kurtulmaya çalıştıkça komik durumlara düşersiniz. karmakarışık beyniniz ve paramparça ruhunuzla oradan oraya sürüklersiniz kendinizi bir süre. zamanla bu hareketliliğin yerini acınası bir kabullenme alır. artık eminsinizdir, özlemek sizin kaderinizdir. ve bununla mücadele etmekten vazgeçersiniz. unutmaya çalışmışsınızdır, ama olmamıştır. sakinleşirsiniz artık, bu belki de en acı evredir. beklemeye başlarsınız, kimselere bir şey anlatmazsınız. hayat etrafınızda akıp gitmeye devam eder ve kimselerin sizin acılarınızı uzun uzun dinlemekle geçirecek kadar uzun zamanı yoktur. kelimenin tam anlamıyla yapayalnızsınızdır artık. beklersiniz, bu bekleyişin sonu var mıdır yok mudur bunu hiç kimse bilemez. umudunuzu hiçbir zaman yitirmediğinizden bu umut size gereken sabrı da verir. belki de çaresizlikten kaynaklanan bir sabırdır bu bilemeyiz. ama siz artık sesinizi çıkarmadan bir köşede sadece güzel şeyler düşünerek özlemeye devam edersiniz. ve özlemenin bu hali hiçbir dilde, hiçbir kelimeyle anlatılamaz.

  eğer birini gerçekten özlüyorsanız bunu doğru ifade edebilecek cümleleri saatlerce arasanız bile yazacak hiçbir şey bulamazsınız. "
  *
  4 ... sosyal yumurcak
 • insanlar neden intihar eder

  .
  Allah kimseyi o duruma düşürmesin.
  Şöyle bir düşününce elbette aklı selim birinin yapacağı eylem değildir.
  Şu hakaret edip büyük konuşanlarada kısa bir sözüm var.
  Allah insanı iddiasından vurur. Yapmayın.
  1 ... vatansever terorist
 • insanlar neden intihar eder

  .
  Ölmek için olabilir mi ?
  1 ... kyocera
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  nefret ettiğim bir kızın Instagram hesabını çalıp, internetten bacakları aşırı kıllı bir ağabeyimizin fotosunu, kızın kendi hesabında paylaşıp "off arkadaşlar bıktım bu ayva tûylerimden" diye not geçip paylaşmıştım. rezil olmuştu, mutluydum bende o an. evet ama o günden sonra mutlu olamadım.
  7 -5 ... depresifpollyannaa
 • aşık olmak nasıl bir his

  .
  gözlerindeki her tonu bilmek, uzun uzun bakamamak ama.
  5 ... oyle kolaysa
 • tanrının insana verdiği en büyük ceza

  .
  Cennetten kovmaktır.
  1 ... selia
 • seni seviyorum demenin değişik yolları

  .
  gözlerinden öpmek saçlarını koklayıp öpmek ellerini tutarken parmaklarını birbirine geçirmek şeklinde türetilebilir eylemlerdir.

  kişiden kişiye değişir. herkes sevdiğini farklı bir biçimde ifade eder. kimisi edemez. kimisi söyleyemez bile. siz anlayın artık. anlamıyorsanız sevmiyor demektir. o zaman salınız.
  1 ... lady kk
 • good mor nick

  .
  Çok sevdiğim arkadaşım, bir yazar.
  3 -3 ... zerya
 • çocuk yapmak

  .
  Basittir.

  Asıl mesele çocuk dünyaya geldikten sonra başlar.

  Onu kendisine ve ailesine faydalı olacak şekilde yetiştirmelisin.

  Kur'an kurslarına göndererek çocuk yetiştirilmez.
  ilgi ve becerilerini keşfedeceği, kendini geliştireceği kurslara göndermelisin
  Çocuğu ona hissettirmeden Sürekli takip etmelisin.

  Çocuk yapmak kolaydır, 5 dakikalık zevk, ama çocuğu yetiştirmek zordur.

  Çocuğu yapıp Yetiştiremeyecekler prezervatif kullansın.
  Boşuna Üremeyin.
  24 -2 ... miyava
 • anın görüntüsü

  .
  Şuraya görüntü atmaya bile korkuyorum abimin babamın hesabı vardır görüntüyle tanırlar diye.
  Bir adet yemek sofrası bir adet sandalyede oturan sahuruma eşlik eden kedi.
  9 -3 ... bayankanunkoruyucu
 • yağmurlu havada uyumak

  .
  aşırı keyifli bir eylemdir
  artık değişmesi gerektiğini de düşünüyorum güneşli havalarda uyumak, yağmurlu havalarda dışarı çıkmak seni savunacağım.
  4 -1 ... lahmecun
 • sözlükteki kan aranıyor duyuruları

  .
  Lunarliftoff adlı yazarın paylaştığı kan ilanını ss alıp insta hikayemde paylaştım. 5 dakika içinde bir arkadaşım gördü kan vermeye gitti.

  Şimdi sevap lunarliftoffa mı yazılacak bana mı yazılacak? *

  sözlükteki kan aranıyor duyuruları
  1 ... ralphh
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  Hamileliğimin 6. Ayındayım ve doğum yaklaştıkça daha da çok heyecanlanıyorum. Heyecanın yanı sıra korkuyorum da. Odasını hazırladık, kıyafetlerini aldık, oyuncaklarıyla odasını süsledik falan ama içimde gereksiz bir hüzün var. Belki hormonlar nedeniyle aşırı duygusalım ya da kötü bir şeyler olacak bu yüzden evham yapıyorum. Karnım büyüdü, bebeğim tekme atmaya başladı, sağlığı iyi her şey yolunda ama hiç mutlu değilim yahu. Babamız göreve gittiği zaman 3 4 gün eve gelmiyor, o gelmeyince de iyice korkuyorum, panik yapıyorum. Sonumuz ne olacak hiç bilmiyorum ama bu gidişle asla gitmem dediğim psikiyatristi boylayacagım. Hamile olanlara sabır diliyorum gerçekten zor şeymiş...
  19 -1 ... woman worshiping the darkness
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  aynı anda birkaç kişiden hoşlanıyorum.

  elimde değil. sanırım çok eşliyim.
  3 ... neyim eksik
 • temel baba nın akp oylarının yüzde 25 ini alması

  .
  24 haziran'da gerçekleşecek şey.
  (bkz: surprise)

  doğruları konuşan, samimi olan, göte göt demeyi bilen, din istismarı yapmayan samimi müslüman bir kimlik görüntüsü veren sayın temel karamollaoğlu, gözleri kör olmamış, büyülenmemiş, haşhaşi olmamış akp seçmeninin oylarını alacaktır.

  ve böylece millet kazanacaktır.

  temel baba bu gece formda maşallah.
  şimdi orucunu da açacak, ondan sonra akıp gidecek inşallah...

  hayırlı iftarlar temel reis.
  -----------------------------------
  edit: matematik bilgisi kıt arkadaşlar için; "yüzde 25 oy alacak" demedim, "akp'nin oylarının yüzde 25'ini alır" dedim. bu da türkiye genelinde yüzde 11 oy demek, bir de kendi oyunu katarsak yüzde 12-13 oy alır temel karamollaoğlu.
  10 -4 ... tengir budun
 • kürtler

  .
  Kürtler ?

  Kürtler, Ortadoğu'nun en eski halklarından olup Toros dağlarından Zagros dağlarına kadar uzanan coğrafyada yaşayan ve Hint-avrupa dil grubuna ait bir dil konuşan halkdır. Tarihi kaynaklar Kürtlerin tarihini 5000 yıl geriye götürmektedir.

  5000 Yıllık Tarihten Kasıt ?

  “Kürt” isminin kaynağı tarihsel olarak çok eskilere dayanmaktadır. Bazı araştırmacılara göre Kürt teriminin temelinde KUR kelimesi yatmakta olup Sümer kökenlidir. Sümerce'de KUR, dağ demektir. Ti eki aidiyeti ifade eder. Böylelikle KURTi kelimesi dağın halkı, dağlı halk anlamına gelmektedir. Bu ismin geçmişi Milattan önce 3000'lere kadar dayanmaktadır. Kürdistan coğrafyası bilindiği gibi dağlık bir bölgedir. O çağlarda insanlara coğrafyalarıyla veya yaşam tarzlarıyla bağlantılı adlar verilirdi. Kürtlerinde işte bu dağlık coğrafyada binlerce yıldır yaşadığı için bu adı almış oldukları ileri sürülmektedir. Sümercedeki KURTi adı, Greklerede 2200 yıl önce Kurdienne (Kürt memleketi) diye geçmiştir.
  Bir Sümer tabletinde Kurtie adı altında yer alan halkın veya Kardakalar'ın eski tabletlerde adı geçen Proto-Kürt kavimler olduklarına bilim adamlarının inançları var. G.R. Driver göre bu yöre Van gölünün güneyidir. Fakat bunlar Kürt kabilelerin sadece bir kısmını teşkil eder.
  Asurlulardan kalan bir tablette bugün “Kurti” veya “Qurtie” diye okunan bir kavim adına rastlanmıştır. G.R. Driver bu bölgenin Bitlis yöresini kapsayan güneydoğu Anadolu olabileceğini düşünmüştür. Asur tabletleri Kurtiler için “Dağların Cini/Efendisi” diye yazıyor .
  9 -3 ... azad teyr
 • gecenin sözü

  .
  Gerçekler şiir gibidir evlat,
  Ve çoğu insan şiirlerden nefret eder.
  •şiirleri sevebilmeniz ümidiyle...
  48 -3 ... kitap adam
 • esmer erkek seven kızların varoş olması

  .
  Her biri için diyemem ama korelasyon yok da diyemiyorum.
  1 ... mrtrhn
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  .
  vega- serzenişte

  aga be yak nostalji.
  4 -1 ... lady kk
 • intihar ederken dinlenebilecek şarkılar

  .
  Şu başlık bana hep radiohead'in street spirit şarkısını hatırlatıyor.
  Yine de intihar etmeyin, sadece dinleyin*
  4 ... avare biri